ButikerKupują zużyty sprzęt -

Kupują zużyty sprzęt

Spa Leczenie prądem to jedna z tych kuracji, która ma bardzo długą historię. Mimo upływu lat, wciąż jest popularna przy leczeniu niektórych schorzeń i dolegliwości. Szkoda, że w ramach refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia tylko nieliczni mogą skorzystać z tego typu zabiegów w szpitalnych i oddziałach rehabilitacyjnych. Musimy więc szukać prywatnych gabinetów i wykładać małą fortunę na leczenie prądem.

Fachowcy nie mają wątpliwości – leczenie falami prądu są doskonałym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Tego typu kuracja pozwala pozbyć się gnębiącego bólu, dodatkowo świetnie rozluźnia mięśnie. Jak już wspomnieliśmy – NFZ niechętnie zwraca nam pieniądze na tego typu zabiegi. Toteż musimy szukać specjalistów prywatnie. I tutaj na plan pierwszy wysuwają się ośrodki Spa kuszące nas tego typu usługami. Nie zawsze jednak w Spa powinniśmy szukać takich zabiegów. Dlaczego? Bo w Spa nie pracują lekarze, tylko osoby, które na tego typu leczeniu zupełnie się nie znają. A to bardzo ważny aspekt. Nie ma się co oszukiwać, byle kosmetyczna czy fryzjerka taki specjalistycznych zabiegów przeprowadzać nie może, bo to grozi tym, ze zamiast na uleczyć, przysporzy się nam nie lada problemów.

Tak to już w medycynie jest, że leczy się. Objawy po prawidłowym zdiagnozowaniu choroby. To na podstawie szczegółowych badań można wytyczyć szlak, jakim będzie się kroczyło podczas zabiegu. Chodzi tutaj o idealny wybór miejsca, bo nie każde nasz mięśnie będą w stanie przetrawić dawki jakiegokolwiek prądu, innym z kolei będziemy mogli zaaplikować tylko niewielką dawkę. To bardziej złożony proces związany z kuracją, niż się nam wydaje. I dlatego też musimy unikać ośrodków Spa, w których będą chcieli nas w ten sposób leczyć.

Nie ma żadnych wątpliwości – jeśli leczenie, to tylko i wyłącznie pod nadzorem lekarza, który będzie znał przebieg naszej choroby i który będzie świadom sposobów dobrego leczenia.

Jacy lekarze idealnie się nadają do prowadzenia kuracji leczenia prądem? Na pewno osoby będące wykwalifikowanymi rehabilitantami. Ufać powinniśmy przede wszystkim neurologom, w końcu mięśnie to ich specjalność i nikt więcej an ten temat od nich nie wiem. Powróćmy jeszcze na moment do samych ośrodków Spa. Tutaj bowiem przeprowadza się wiele takich zabiegów. Ale my musimy być bardzo ostrożni jeśli mówić o zabiegach, które opierają się na prądzie. Przecież personel Spa nie ma nic wspólnego z medycyna i fachowością tej branży. Nie są w stanie zdiagnozować naszych dolegliwości, a skoro nie – to i nie ma się co łudzić, ze nas wyleczą. Odradzamy Spa w przypadku terapii prądowej z jeszcze jednego powodu. Jeśli mamy słabe serce (tyczy się to głównie osób starszych), to zabieg prądowy może nas zabić. Niewielu pracowników Spa potrafi przeprowadzić zabieg reanimacyjny. Dlatego też bez wyraźnego wskazania lekarza i bez jego obecności nie powinniśmy godzić się na takie zabiegi.

Tagi: zabieg, leczenie, zdrowie | Struktura strony

Mężczyzna w Spa

Salon Spa jest miejscem, do którego z reguły przychodzą kobiety. To płeć piękna najbardziej dba o swój wygląd i stara się jak najlepiej wyglądać w każdej sytuacji. Jednak, nie tylko kobiety mogą odwiedzać profesjonalne salony spa. Mężczyznom także proponu…
czytaj więcej

II Kongres Biznesu SPA i Festival Kuchni Wellness

Niedługo po świętach wielkanocnych – w dniach 7-8 kwietnia w Hotelu OSSA Congress & SPA znajdującym się pod Warszawą odbędzie się II Kongres Biznesu SPA i Festival Kuchni Wellness. Będziemy w tych dniach świadkami licznych prelekcji. Swoje przemówienia wy…
czytaj więcej

Hydromasaże nie tylko dla relaksu

Ośrodki Spa prześcigają się w różnorakich ofertach. Sprowadzają z zachodu nowoczesny sprzęt i w ten sposób chcą pozyskać jak największa ilość klientów. Tyle że coraz częściej ilość nie przekłada się na jakość. Tak to już zazwyczaj jest, ze im więcej klien…
czytaj więcej