ButikerSPA Poznań -


SPA Poznań

Spa Miłość i nienawiść dzieli bardzo cienka linia. Tak mówią… I chyba mają rację. Te dwa skrajne stany mają wiele podobieństw, które sprawiają, że łatwo przejść z jednego na drugi. Obydwa uczucia są bardzo silne i też silny wpływ wywierają na nasz umysł. Będąc pod wpływem jednego, bądź drugiego działamy najczęściej pod wpływem emocji. Dużo ryzykujemy, często nawet zdrowie lub życie. W moim odczuciu jednak nienawiść nie jest najgorszym uczuciem. Jest nim obojętność. Czyli wyważony środek między miłością, a nienawiścią. Żeby kochać kogoś, musimy tą osobę uważać jako bliską i mieć do niej zaufanie. Żeby nienawidzić, musimy mieć do tej osoby szacunek. A żeby być obojętnym nic nie musimy i to jest właśnie najgorsze. Obojętność to okazanie totalnego braku zainteresowania i szacunku wobec drugiej strony. Ale broń Boże nie usprawiedliwiam tutaj nienawiści. Bo jest grzechem tak samo jak zazdrość, czy pożądanie. Dlatego najlepiej się wystrzegać tej analogii miłości. Prowadzi ona bowiem często do rzeczy, których żałujemy.

Jeśli mamy problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy, to poszukajmy jakiejś formy relaksu. Jakiej? Sposobów jest wiele, niekiedy warto pójść do parku i się wykrzyczeń, innym razem doskonałą formą odstresowania będzie uprawianie sportu. Jeszcze innym polecam wyjazd do Spa.

Ośrodki Spa budzą wiele kontrowersji, wielu zarzuca im bowiem, że zabiegi w nich przeprowadzane są słabe jakościowo. Czy winić za to należy właścicieli Spa? Pośrednio można, bo to przecież oni decydują o tym, jaki personel jest w ośrodku i kto przeprowadza zabiegi. A nie oszukujmy się – nie wszyscy pracownicy mają odpowiednie kompetencje. Ale nie tym będę się teraz zajmował, bo to kwestia sporna – jak zawsze. Ja chce zwrócić tutaj uwagę na samą magię Spa.

Jako że jest to stosunkowo młody w Polsce pomysł, to jesteśmy wszyscy nim zafascynowani. Jako ze młody, to i mamy do czynienia z młodymi obiektami, które w żaden sposób nie przypominają PRL-owskich sanatoriów. Jako że Spa to obiekty nowoczesne, to i są one zdecydowanie bardziej funkcjonalnie niźli budynki socjalistyczne. Nowoczesność w tym wypadku przekłada się na luksus. Pokoje nie są już tak ciasne jak w starych pensjonatach, w każdym pokoju mamy już w standardzie łazienkę i prysznic – nie musimy korzystać ze wspólnych toalet na piętrze. Świetnie prezentuje się także strefa wellness. Baseny, sauny, jacuzzi, sale fitness – na pewno jest gdzie odpoczywać i gdzie się cieszyć swobodą.

Zgoła odmiennie prezentują się i restauracje. Kiedy to wszystko zebrać do jednego wora, to śmiało można się pokusić się o stwierdzenie, że Spa potrafi łagodzić obyczaje tak samo, jak dobra muzyka. Tam można się odprężyć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dlatego tym wszystkim, którzy mają problemy z nerwami polecam wyprawę do Spa. Tam szukajmy ukojenia. Tam szukajmy spokoju. Spa są wszędzie, także ze znalezieniem ośrodka większym problemem być nie może.

Tagi: spa, facet, zabieg | Struktura strony

Psychokosmetyka w Spa

Filozofia Spa, sięgając do jej źródła, opierała się przede wszystkim na uzyskaniu duchowej równowagi. Dzięki temu nasza uroda jest w stanie w pełni zakwitnąć i pokazać się w całej swej okazałości. Równowaga duchowa jest niezwykle ważna, chociaż we współcz…
czytaj więcej

Rozstępy – możemy o nich zapomnieć

Rozstępy są koszmarem wielu kobiet. Te nieestetyczne pasma powstają najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, wewnętrznej stronie ramion i piersiach. Szczególnie podatne na nie są kobiety ciężarne i osoby uprawiające kulturystykę. Niestety, wszyscy jeste…
czytaj więcej

Piękne i jędrne piersi bez użycia skalpela

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność. Procesów starzeniowych nie jesteśmy w stanie powstrzymać, ale możemy je opóźnić, bądź zredukować ich efekty. Zwykle jesteśmy niezadowolone z wyglądu naszych piersi, ponieważ niestety ale one także ulegają niekorz…
czytaj więcej