ButikerRóżne sposoby depilacji -

Różne sposoby depilacji

Spa Nasz nieskazitelny wygląd i uroda to nie tylko zgrabna figura, zadbane dłonie, piękne włosy i zdrowa cera. Aby zawsze czuć się komfortowo musimy pozbyć się zbędnego owłosienia. Dzięki temu nie tylko zadbamy o estetykę naszego wyglądu, ale także zmniejszymy wydzielanie potu, a nasza skóra będzie gładka i piękna. Depilacja obejmuje nasze nogi, ręce, okolice bikini i pachy. Niestety niektóre kobiety, zwłaszcza te o ciemnej karnacji i czarnych włosach, muszą radzić sobie także z włoskami pojawiającymi się na twarzy. U osób z blond włosami i jasną karnacją nie są one aż tak widoczne. Istnieje wiele sposobów depilacji. Większość z nich możemy wykonywać samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Jednak są i takie, którym musimy poddać się w salonach kosmetycznych lub SPA, gdyż wymagają one odpowiedniego sprzętu i umiejętności, aby wykonać je dobrze i bez żadnych efektów ubocznych.

Pozbywanie się zbędnego owłosienia możemy podzielić na depilację mechaniczną i chemiczną. Do pierwszej zaliczamy użycie wosku, depilatora, maszynki do golenia. Chemicznym usuwaniem zajmują się kremy do depilacji. Od niedawna część tych zabiegów nazywamy epilacją. Dotyczy ona tych, które pozbywają się włosków razem z cebulką. Najczęściej takie zabiegi wykonujemy u kosmetyczki. Do najpopularniejszych zabiegów epilacji zaliczamy depilację laserową i przy pomocy wosku. Dzięki pozbyciu się włosów razem z ich cebulkami dłużej możemy cieszyć się gładką skórą.

Najczęściej korzystamy z maszynki do golenia. Pamiętać musimy o stosowaniu odpowiedniej pianki lub żelu, aby zmiękczyć skórę. Stosując tę metodę musimy być jednak ostrożne by się nie pozacinać. Wtedy nie tylko będzie to nieprzyjemne czy bolesne, ale może pozostawić na naszym ciele ślad na dłuższy czas, bądź nawet na zawsze. Żyletkę zastąpmy kremami do depilacji. Wystarczy, że nałożymy go na skórę i po kilku czy kilkunastu minutach ściągniemy za pomocą specjalnej łopatki. Pamiętajmy, że kremy do depilacji, podobnie jak maszyna, nie działają na cebulki, tylko na zewnętrzne części włosów. Są to metody, które musimy często powtarzać, aby nasza skóra była gładka.

Jeśli chcemy cieszyć się gładkim ciałem jak najdłużej wybierzmy zabiegi usuwające całe włosy, a nie tylko ich górną część. Taki efekt osiągniemy wybierając depilację woskiem lub laserem. Jeśli chodzi o pierwszy sposób, to nie wykonujmy go samodzielnie, gdyż istnieje ryzyko poparzenia. Zdecydujmy się wybrać na taki zabieg na przykład do SPA. Z kolei w salonach urody najpopularniejszą formą jest depilacja laserowa. Polega ona na usunięciu włosów przy pomocy wiązki lasera, która niszczy cebulkę. Metoda ta uważana jest za bezpieczną i nie ma złego wpływu na nasze zdrowie.

To na jaki sposób się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Pamiętajmy, że dbanie o urodę to także depilacja. Albo będziemy wykonywać ją często w domu, albo raz na jakiś czas wybierzmy się do SPA lub kosmetyczki. Dbajmy o siebie i cieszmy się gładką, piękną, miłą w dotyku skórą jak najdłużej.

Tagi: sklep, depilacja, krem | Struktura strony

Nie ma tam miejsca dla dzieci

Ośrodki Spa nie są miejscami sprzyjającymi do spędzania czasu całą rodziną. To miejsce, gdzie nastawić się trzeba na zabiegi odnowy biologicznej, ale raczej tutaj mamy na myśli tylko osoby dorosłe. Odwiedziliśmy już kilkadziesiąt ośrodków Spa, od gór po m…
czytaj więcej

Pozbądź się zbędnych kilogramów w łatwy i przyjemny sposób

Zbędne kilogramy spędzają sen z powiek większości kobiet. Aby się ich pozbyć stosujemy diety, które stają się dla nas męczarnią i, o ile uda nam się dzięki nim coś osiągnąć, to zwykle prędzej czy później wracamy do niechcianej wagi. Spędzamy godziny na si…
czytaj więcej

Fango – coś dla naszego ciała i zdrowia

Mało kto z nas wie dokładnie co ukrywa się pod tajemniczą nazwą fango. Tym mianem określa się szereg różnego rodzaju zabiegów, przy których stosuje się specjalne błoto. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o zabiegi mające na celu zadbać o naszą urodę, ale…
czytaj więcej