ButikerW dziką podroż, czy do Spa? -

W dziką podroż, czy do Spa?

Spa W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy boryka się on z problemami finansowymi. Mniejszymi, czy większymi to nieistotne. Ale czy w związku z brakiem pieniędzy musimy mieć nudny urlop, czy też wakacje przed ekranem telewizora. Oczywiście, że nie! Wyruszmy w dziką podróż. Mianowicie, jak najmniejszym kosztem zobaczmy jak najwięcej. Wiele osób tak robi i jest z tego zadowolona. Spanie pod namiotem, czy w szopach na sianie, podróżowanie autostopem… Te rzeczy dostarczają naszej wyprawie wielu ciekawych przygód i emocji. Takie wycieczki z czasem stają się coraz popularniejsze, a teraz podbijają publiczność przed telewizorami. Na ekrany telewizyjne weszły bowiem dwa ciekawe seriale „Adventures of Nobody” oraz „Backpackers”, nie wspominając już oczywiście o Polskiej „gwieździe” Wojciechu Cejrowskim, który już dawno zaskarbił sobie całkiem sporą publikę. Dlatego proponuję wziąć przykład z takich ludzi i samemu wyruszyć na tego typu wycieczkę.

Jeszcze za czasów PRL-u takie dzikie podróże były nasza pasja. Być może duży wpływ na tego rodzaju turystykę miał fakt, ze trudno było otrzymać paszport i możliwość wyjazdu poza granice naszego kraju. Ciężko też było o takie luksusy, jakie dziś nam oferują rozmaite ośrodki wypoczynkowe. Mieliśmy za to jeziora, namioty, ogniska i grona przyjaciół, którzy tak samo jak i my lubili takie wycieczki.

Dziś takie wakacje są mało popularne. Teraz cenimy sobie wygodę, trudno nam jakoś przełknąć ślinę na samą myśl o tym, że nie będziemy mieli na wakacjach luksusowo wyposażonej łazienki z prysznicem, ale las i zbity z desek wychodek – jak w przypadku pól namiotowych. Tego typu wyprawy nas nie interesują. I tutaj pojawiają się ośrodki wypoczynkowe, które prócz pokoi hotelowych mają też w zanadrzu strefy Wellness i Spa.

– „Wakacje w Spa nas cieszą, nie chodzi tutaj o samą wiarę w zabiegi, ale o pewnego rodzaju formę relaksu – mówi nasza znajoma, Anna Mazurek. W Spa bywa regularnie, dwa razy do roku, przy okazji urlopów. – Same zabiegi niewiele tak naprawdę dają i niekiedy dziwię się osobom, które tak bardzo zachwalają ich magię. Ale jedno trzeba przyznać, w Spa jest miło. To zazwyczaj ośrodki czyste, z miłym personelem, basenami, saunami. Można się w Spa odprężyć i zrelaksować, a to rzecz niezbędna.”

Zapewne z takich samych założeń wychodzi wielu Polaków. Zauroczyliśmy się Spa i tym, co nam daje odpoczynek w takim miejscu. To forma wypoczynku, która jeszcze nie tak dawno było naszym marzeniem. Oglądaliśmy programy telewizyjne promujące zdrowy styl życia na Zachodzie i rozpaczaliśmy, że takich możliwości nie mamy w naszym kraju. Dziś już do spa może każdy z nas pojechać. Przynajmniej z założenia, bo ośrodków jest wiele, szkoda tylko, że w większości przypadków ceny są tak wysokie i zupełnie nieprzystosowane do realiów naszego życia. Ale trzeba mieć nadzieję, że duża konkurencja sprawi, że ceny zabiegów i pobytu w takim ośrodku zaczną maleć. Jeśli tak się stanie, to na pewno dużo bardziej chętnie będziemy sobie planowali wakacje w Spa.

Tagi: witaminy, zabieg, sport | Struktura strony

Nie ma fachowej opieki dla starszych

– „Tak szeroko reklamowane i zachwalane przez media Spa mają wiele wad – mówi Agnieszka Poślednik . – Z jednej strony przecież reklamuje się ośrodki jako miejsca, gdzie można się poddać leczniczym kuracjom, z drugiej jednak nie ma w Spa personelu pomagają…
czytaj więcej

Można spotkać gwiazdę

Wielu krytyków zarzuca niski poziom i brak profesjonalizmu polskiemu hiphopowi. Czy mają rację? Na pewno w wielu przypadkach tak. Ale nie we wszystkich na szczęście. Jest kilku artystów w Polsce, którzy wybijają się poziomem ponad pozostałych. Nie jest ic…
czytaj więcej

Pozwól by o twoje włosy zadbał specjalista

Piękne włosy dodają blasku naszej urodzie. Jednak częste farbowanie, trwała ondulacja, czy nawet pasemka strasznie niszczą ich strukturę. Obojętnie czy używamy do tych zabiegów drogich produktów czy też nie – nasze włosy po pewnym czasie i tak staną się s…
czytaj więcej