ButikerW dziką podroż, czy do Spa? -

W dziką podroż, czy do Spa?

Spa W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy boryka się on z problemami finansowymi. Mniejszymi, czy większymi to nieistotne. Ale czy w związku z brakiem pieniędzy musimy mieć nudny urlop, czy też wakacje przed ekranem telewizora. Oczywiście, że nie! Wyruszmy w dziką podróż. Mianowicie, jak najmniejszym kosztem zobaczmy jak najwięcej. Wiele osób tak robi i jest z tego zadowolona. Spanie pod namiotem, czy w szopach na sianie, podróżowanie autostopem… Te rzeczy dostarczają naszej wyprawie wielu ciekawych przygód i emocji. Takie wycieczki z czasem stają się coraz popularniejsze, a teraz podbijają publiczność przed telewizorami. Na ekrany telewizyjne weszły bowiem dwa ciekawe seriale „Adventures of Nobody” oraz „Backpackers”, nie wspominając już oczywiście o Polskiej „gwieździe” Wojciechu Cejrowskim, który już dawno zaskarbił sobie całkiem sporą publikę. Dlatego proponuję wziąć przykład z takich ludzi i samemu wyruszyć na tego typu wycieczkę.

Jeszcze za czasów PRL-u takie dzikie podróże były nasza pasja. Być może duży wpływ na tego rodzaju turystykę miał fakt, ze trudno było otrzymać paszport i możliwość wyjazdu poza granice naszego kraju. Ciężko też było o takie luksusy, jakie dziś nam oferują rozmaite ośrodki wypoczynkowe. Mieliśmy za to jeziora, namioty, ogniska i grona przyjaciół, którzy tak samo jak i my lubili takie wycieczki.

Dziś takie wakacje są mało popularne. Teraz cenimy sobie wygodę, trudno nam jakoś przełknąć ślinę na samą myśl o tym, że nie będziemy mieli na wakacjach luksusowo wyposażonej łazienki z prysznicem, ale las i zbity z desek wychodek – jak w przypadku pól namiotowych. Tego typu wyprawy nas nie interesują. I tutaj pojawiają się ośrodki wypoczynkowe, które prócz pokoi hotelowych mają też w zanadrzu strefy Wellness i Spa.

– „Wakacje w Spa nas cieszą, nie chodzi tutaj o samą wiarę w zabiegi, ale o pewnego rodzaju formę relaksu – mówi nasza znajoma, Anna Mazurek. W Spa bywa regularnie, dwa razy do roku, przy okazji urlopów. – Same zabiegi niewiele tak naprawdę dają i niekiedy dziwię się osobom, które tak bardzo zachwalają ich magię. Ale jedno trzeba przyznać, w Spa jest miło. To zazwyczaj ośrodki czyste, z miłym personelem, basenami, saunami. Można się w Spa odprężyć i zrelaksować, a to rzecz niezbędna.”

Zapewne z takich samych założeń wychodzi wielu Polaków. Zauroczyliśmy się Spa i tym, co nam daje odpoczynek w takim miejscu. To forma wypoczynku, która jeszcze nie tak dawno było naszym marzeniem. Oglądaliśmy programy telewizyjne promujące zdrowy styl życia na Zachodzie i rozpaczaliśmy, że takich możliwości nie mamy w naszym kraju. Dziś już do spa może każdy z nas pojechać. Przynajmniej z założenia, bo ośrodków jest wiele, szkoda tylko, że w większości przypadków ceny są tak wysokie i zupełnie nieprzystosowane do realiów naszego życia. Ale trzeba mieć nadzieję, że duża konkurencja sprawi, że ceny zabiegów i pobytu w takim ośrodku zaczną maleć. Jeśli tak się stanie, to na pewno dużo bardziej chętnie będziemy sobie planowali wakacje w Spa.

Tagi: witaminy, zabieg, sport | Struktura strony

Urlop spędzony w Spa

Wielu z nas planuje sobie urlopy w ośrodkach Spa. Tych w naszym kraju jest wiele, można je znaleźć w każdym interesującym na regionie. Kilka całkiem niezłych instytutów odnaleźć można na Mazurach, miejscowości nadmorskie także mają się czym pochwalić. Z r…
czytaj więcej

Peeling jest niezbędny

Ciało jest naszym wielkim skarbem, ale niestety jest także nieustannie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Okazuje się, że każdego dnia nasza uroda wystawiona jest na działanie niebezpiecznych substancji. Żyjemy obecnie w zatłoczonyc…
czytaj więcej

Medycyna estetyczna w Spa

Medycyna estetyczna to pojęcie względnie dość stare, ale w naszym kraju dopiero teraz jest zainteresowanie tego typu zabiegami. Piszemy o zabiegach, ale z pewnością wielu z Państwa nie wie, na czym tak na prawdę polega sama sama medycyna estetyczna. To ró…
czytaj więcej