ButikerZgrabne nogi bez żylaków -

Zgrabne nogi bez żylaków

Spa Piękne, zgrabne nogi są naszą ozdobą. Jeśli jednak nie zatroszczymy się o nie odpowiednio, zostaniemy zmuszone do zakrywania ich spodniami lub noszeniem długich spódnic czy sukienek. Zamiast się nimi chwalić, będziemy starały się za wszelką cenę je ukryć, a powodem tego są najczęściej żylaki, czyli rozszerzone żyły. Dolegliwość ta dotyka najczęściej kobiety ciężarne, jednak narażone na nie są wszystkie kobiety. Powody ich powstawania są różne. Niektóre z nas są bardziej podatne na to schorzenie, gdyż skłonność do jego występowania może być uwarunkowana genetycznie. Unikniemy żylaków jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, które musimy wprowadzić w życie. Dodatkowo nie zaszkodzi także wizyta w SPA, salonie piękności czy w studio odnowy biologicznej. A oto kilka dobrych rad:

1) Nie stój w miejscu! Codziennie spędzamy czas stojąc w kolejkach do kas, czekając na tramwaj, robiąc makijaż. Pamiętajmy, aby nie stać w jednym miejscu zbyt długo. Nasze nogi potrzebują ruchu, więc czekając na przystanku autobusowym czy tramwajowym pospacerujmy trochę. Jeśli jednak zdarzą się sytuacje, kiedy nie możemy tego zrobić, to przynajmniej przenośmy ciężar naszego ciała z jednej nogi na drugą.

2) Stopy do góry! Kilkanaście minut dziennie przeznacz na zrelaksowanie swoich nóg. Połóż się na plecach, a stopy oprzyj o ścianę lub podłuż coś pod nie, tak aby znajdowały się kilkanaście centymetrów ponad naszym tułowiem.

3) Wysokim obcasom mówimy: nie! Jednym z powodów powstawania żylaków jest zastój krwi w żyłach. Kiedy nosimy buty na wysokich obcasach mięśnie łydek słabo pracują, co powoduje, że nasza krew wolniej wysyłana jest do serca. Zbiera się w żyłach i powoduje ich rozszerzanie. Starajmy się nosić płaskie obuwie kiedy to tylko możliwe. 4) Odpuść sobie gorące kąpiele!

Wysoka temperatura rozszerza nasze naczynia krwionośne i sprzyja powstawaniu żylaków. Musimy pamiętać by unikać gorących kąpieli, zbyt długiego przebywania na słońcu, w solarium czy innych miejscach, gdzie jesteśmy narażone na działanie temperatury. 5) Masaż to podstawa!

Starajmy się jak najczęściej masować nasze nogi. Aby nie były one opuchnięte i miały lepsze krążenie choć raz dziennie wykonajmy krótki masaż. Możemy także na taki zabieg udać się do salonu SPA. Pozbędziemy się uczucia ciężkich nóg i poprawimy ich wygląd.

Pamiętajmy, aby codziennie dbać o nasze nogi. Jeśli je zaniedbamy pojawią się żylaki, a ich się niestety nie pozbędziemy w łatwy i przyjemny sposób. Jedyną możliwością usunięcia ich będzie zabieg operacyjny, a tego żadna z nas by nie chciała. Stosowanie kilku wyżej wymienionych rad nie wymaga od nas żadnego wysiłku, ani nie pochłonie wiele czasu. Do tego dochodzą takie przyjemności, jak wizyta w SPA, która pomoże nam się także odprężyć. Nasze nogi staną się tym elementem ciała, którym będziemy chciały i mogły się pochwalić. Bez żadnego skrępowania założymy krótką spódnice czy spodenki. Nie będziemy tylko wyglądać, ale także poczujemy się lepiej, unikniemy opuchnięć i uczucia ciężkich nóg, a co najważniejsze – żylaków.

Tagi: spa, schorzenie, zabieg | Struktura strony

Jak radzić sobie ze zmarszczkami

Wraz z upływem czasu nasza skóra starzeje się i traci jędrność przez co pojawiają się zmarszczki. Pierwsze możemy zaobserwować już około 25 roku życia i są to zmarszczki mimiczne. Przyczyną ich powstawania są skurcze mięśni, do których dochodzi gdy się uś…
czytaj więcej

Kosmetyka estetyczna w Spa

Każda uroda potrzebuje ręki człowieka, która nieco ją poprawi. Niestety nie ma człowieka idealnego, który nie musiałby dbać o swój wygląd. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują każdego dnia odrobiny czasu, by poprawić swój wygląd. Uroda ujawnia się …
czytaj więcej

Paznokcie i spa

Salony spa oferują nam wiele ciekawych pomysłów związanych z pielęgnacją naszej urody. Jeśli znajdziemy dobry profesjonalny salon spa, okazuje się, że profesjonalni pracownicy zajmują się pielęgnacją ciała od stóp do głów aż po końcówki palców. I właśnie …
czytaj więcej