ButikerKupują zużyty sprzęt -

Kupują zużyty sprzęt

Spa Jeśli mowa o biznesmenach zarabiających między innymi za pośrednictwem urządzeń, to dzielą się oni na dwie grupy, na takich, którzy inwestują w nowoczesny sprzęt z myślą nie tylko o komforcie pracy, ale i o klientach, którzy będą z owych urządzeń korzystać. Inni biznesmeni z kolei opierają swoją działalność na sprzęcie używanym, kupowanym za niewielkie pieniądze na rynku wrotnym w zachodnich krajach. Nie musi to oznaczać, że jest to sprzęt gorszy, ale gdy mowa o niektórych branżach, to nie ma wątpliwości – takie rozwiązania nie powinny mieć miejsca.

Jedna z takich działalności jest niewątpliwie Spa. Tutaj wszak mamy do czynienia z maszynami urządzeniami, które muszą być nie tylko precyzyjne, ale i higieniczne i bezpieczne dla klientów. Na pewno na używanym sprzęcie wielu tych warunków nie da się spełnić. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Ale niestety. Polskie ośrodki Spa niestety często opierają się na przestarzałym sprzęcie. Niestety my często padamy ofiarami błędów podczas zabiegów, są one przeprowadzane w złych warunkach sanitarnych i zagrażają naszemu zdrowiu.

Aparatura do drenażu limfatycznego, lasery, różnego rodzaju kapsuły, urządzenia do krioterapii, lampy solarne, mikrodermabrazja, endodermomasaż to tylko niektóre z urządzeń, jakie pojawiają się w Spa. Są tego setki i na pewno nowo powstające ośródki mają wiele dylematów związanych z doborem urządzeń do poszczególnych gabinetów. Wielu właścicieli Spa inwestuje stopniowo rozwijając swoją ofertę, inni wszystko chcą mieć od razu i kupują zużyty i sfatygowany sprzęt poza granicami naszego kraju, często sprzęt po kilkudziesięciu naprawach.

Jak uważają jednak wybitni kosmetolodzy, używany sprzęt to poważne zagrożenie dla klientów Spa poddających się zabiegom: – „Nie można pozwalać, by w Spa pojawiał się sprzęt z demobilu. Można tym sobie zrobić więcej kłopotów, niż pożytku – uważa Mikołaj Roweldt, specjalista od urządzeń odnowy biologicznej. – Dla przykładu możemy sobie wziąć różnego rodzaju urządzenia służące do terapii prądem. Kupując stare urządzenie nigdy nie będziemy mieli pewności, że podawane napięcie jest takim, jakie jest potrzebne. A jeśli klient zostanie porażony prądem, to może to doprowadzić do bardzo poważnych problemów i oczywiście niemiłych konsekwencji”.

Jak jednak dowiedzieć się, czy w danym ośrodku będziemy mieli do czynienia z nowym sprzętem? Niestety tego się ei da stwierdzić oglądając ulotkę z ofertą, bądź firmowa stronę internetową. W tym wypadku jednak najlepiej polegać na renomowanych ośrodkach. Być może wizyta w takim Spa zakosztuje nas nieco więcej, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nikt nas nie bezie katował niebezpiecznym sprzętem. Renomowane ośrodki bowiem nigdy nie pozwolą sobie na to, by szargać swoją opinie i markę byle jakim sprzętem kupionym za kilkadziesiąt euro na targowisku.

Tagi: cellulit, depilacja, pokój | Struktura strony

Praca tylko dla specjalistów

– „Zatrudniamy tylko osoby, które mają odpowiednie wykształcenie – mówi Paweł Konieczko, współwłaściciel ośrodka Spa położono kilka kilometrów o Szklarskiej Poręby. – Zależy nam na jakości oferowanych usług, toteż nie możemy sobie pozwolić na to, by praco…
czytaj więcej

Spa poza granicami Polski

Z coraz większą uwagą przyglądamy się branży Spa. Z roku na rok bowiem tych ośrodków na ziemiach polskich przybywa. W zasadzie am chyba dziś renomowanego hotelu, który ie szczyciłby się posiadaniem strefy Spa lub Wellness. Tylko że nasze ośrodki tak na pr…
czytaj więcej

Fango – coś dla naszego ciała i zdrowia

Mało kto z nas wie dokładnie co ukrywa się pod tajemniczą nazwą fango. Tym mianem określa się szereg różnego rodzaju zabiegów, przy których stosuje się specjalne błoto. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o zabiegi mające na celu zadbać o naszą urodę, ale…
czytaj więcej