ButikerKupują zużyty sprzęt -

Kupują zużyty sprzęt

Spa Jeśli mowa o biznesmenach zarabiających między innymi za pośrednictwem urządzeń, to dzielą się oni na dwie grupy, na takich, którzy inwestują w nowoczesny sprzęt z myślą nie tylko o komforcie pracy, ale i o klientach, którzy będą z owych urządzeń korzystać. Inni biznesmeni z kolei opierają swoją działalność na sprzęcie używanym, kupowanym za niewielkie pieniądze na rynku wrotnym w zachodnich krajach. Nie musi to oznaczać, że jest to sprzęt gorszy, ale gdy mowa o niektórych branżach, to nie ma wątpliwości – takie rozwiązania nie powinny mieć miejsca.

Jedna z takich działalności jest niewątpliwie Spa. Tutaj wszak mamy do czynienia z maszynami urządzeniami, które muszą być nie tylko precyzyjne, ale i higieniczne i bezpieczne dla klientów. Na pewno na używanym sprzęcie wielu tych warunków nie da się spełnić. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Ale niestety. Polskie ośrodki Spa niestety często opierają się na przestarzałym sprzęcie. Niestety my często padamy ofiarami błędów podczas zabiegów, są one przeprowadzane w złych warunkach sanitarnych i zagrażają naszemu zdrowiu.

Aparatura do drenażu limfatycznego, lasery, różnego rodzaju kapsuły, urządzenia do krioterapii, lampy solarne, mikrodermabrazja, endodermomasaż to tylko niektóre z urządzeń, jakie pojawiają się w Spa. Są tego setki i na pewno nowo powstające ośródki mają wiele dylematów związanych z doborem urządzeń do poszczególnych gabinetów. Wielu właścicieli Spa inwestuje stopniowo rozwijając swoją ofertę, inni wszystko chcą mieć od razu i kupują zużyty i sfatygowany sprzęt poza granicami naszego kraju, często sprzęt po kilkudziesięciu naprawach.

Jak uważają jednak wybitni kosmetolodzy, używany sprzęt to poważne zagrożenie dla klientów Spa poddających się zabiegom: – „Nie można pozwalać, by w Spa pojawiał się sprzęt z demobilu. Można tym sobie zrobić więcej kłopotów, niż pożytku – uważa Mikołaj Roweldt, specjalista od urządzeń odnowy biologicznej. – Dla przykładu możemy sobie wziąć różnego rodzaju urządzenia służące do terapii prądem. Kupując stare urządzenie nigdy nie będziemy mieli pewności, że podawane napięcie jest takim, jakie jest potrzebne. A jeśli klient zostanie porażony prądem, to może to doprowadzić do bardzo poważnych problemów i oczywiście niemiłych konsekwencji”.

Jak jednak dowiedzieć się, czy w danym ośrodku będziemy mieli do czynienia z nowym sprzętem? Niestety tego się ei da stwierdzić oglądając ulotkę z ofertą, bądź firmowa stronę internetową. W tym wypadku jednak najlepiej polegać na renomowanych ośrodkach. Być może wizyta w takim Spa zakosztuje nas nieco więcej, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nikt nas nie bezie katował niebezpiecznym sprzętem. Renomowane ośrodki bowiem nigdy nie pozwolą sobie na to, by szargać swoją opinie i markę byle jakim sprzętem kupionym za kilkadziesiąt euro na targowisku.

Tagi: cellulit, depilacja, pokój | Struktura strony

Spóźnienia nie są mile widziane

– „Nie powinniśmy się spóźniać na zabiegi – mówi Agnieszka Pokraczna, zarządza jednym ze stołecznych ośrodków Spa. – Zazwyczaj jest tak, ze harmonogram jest mocno napięty. Pomiędzy jednym a drugim zabiegiem jest zaledwie minuta, może dwie przerwy. Jeśli b…
czytaj więcej

Spa leczy kontuzje tenisistów

Tenis jest sportem jedynie dla wytrwałych, wymaga niebywałej kondycji fizycznej, oraz - o czym nie zdaje sobie sprawy wielu ludzi nie mających nic wspólnego z tym sportem – silnej psychiki. Wczujmy się w postać osoby grającej, stojącej na korcie, mającej …
czytaj więcej

Spa pomaga w odchudzaniu

– „Do Spa jeżdżę z myślą o tym, by poddawać się kuracjom odchudzającym – mówi Agnieszka Malarz z Przekolna, małej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. – Próbowałem wielu metod, zaczęło się od wizyt u zawodowego dietetyka. Niestety zalecone diet…
czytaj więcej